منو
X

رادیولوژی و سونوگرافی دکتر آزاده مکری
سونوگرافی
(3)
آمار این مرکز
(3) رای
0%

محیط

100%

مهارت پرسنل

0%

احترام و طرز برخورد

60%

وقت شناسی

100%

خدمات

0%

هزینه اقتصادی

 • مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر آزاده مکری
درباره ما
  

مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر آزاده مکری، از جمله برترین مراکز تخصصی رادیولوژی و سونوگرافی در تهران می باشد که الان بیش از ده سال است خدمات تخصصی و فوق تخصصی سونوگرافی، رادیولوژی و ماموگرافی را به هموطنان عزیز ارائه می کند. سرکار خانم دکتر مکری، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی مدیر و مؤسس این مرکز هستند که در کنار پرسنلی با تجربه و آموزش دیده در این مرکز فعالیت می کنند. قابل ذکر می باشد که تمامی تجهیزات این مرکز جزو پیشرفته ترین و بهترین دستگاه های تصویربرداری پزشکی می باشد که امکان تهیه ی تصاویری دقیق را فراهم آورده است و هم چنین از کمترین میزان اشعه برخوردار می باشد. از میان خدمات اصلی این مرکز که شما می توانید از آن بهره مند شوید می توان اشاره ای کرد به:
– سونوگرافی NT: یکی از سونوگرافی های مهم و ضروری در دوران بارداری بین هفته های یازده و چهارده که به منظور تشخیص اختلالات و ناهنجاری های مادرزادی و ژنتیکی، تعیین سن جنین، مشخص کردن زمان دقیق برای زایمان طبیعی و هم چنین بررسی وجود یا عدم وجود تیغه و استخوان بینی انجام می شود. می توان گفت میزان دقت این نوع سونوگرافی در ۷۷% موارد صحیح است که چنانچه با آزمایش خون همراه باشد میزان دقت و صحت آن به ۹۰% افزایش پیدا می کند. سونوگرافی NT در بیشتر موارد از روی شکم و تنها در پنج درصد مواقع از طریق واژینال انجام می شود.
– سونوگرافی کالر داپلر: یکی از روش های رایج سونوگرافی که در کمترین زمان فشار خون، جریان خون و سرعت جریان خون را اندازه گیری و بررسی می کند و نتایج دقیقی را نیز به همراه دارد. با استفاده از این روش سونوگرافی می توان مانع از سکته قلبی و بروز بیماری های متعدد مادرزادی در جنین شد. به طور کلی می توان گفت اهمیت سونوگرافی کالر داپلر بیشتر بدان جهت است که با استفاده از آن می توان به علل انسداد شریان ها پی برد، بیماری های عروقی را تشخیص داد، علل لخته شدن خون و اختلال در رگ های پا را بررسی کرد و هم چنین به بیماری های مادرزادی جنین همانند مشکلات دریچه قلب پی برد. علاوه بر این برای مسدود کردن شریان ها، بررسی وضعیت رگ های خونی بعد از بهبودی، تشخیص رشد غیر عادی تومورها، تشخیص سکته قلبی و مغزی، آمبولی ریه، پیچ خوردگی تخمدان، تشخیص زود هنگام نازایی، بررسی جریان خون در رحم و بند ناف جنین، … کاربرد دارد. از میان انواع مختلف این نوع سونوگرافی می توان به سونوگرافی داپلر موج پیوسته، داپلر داپلکس، داپلر رنگی و داپلر پاور اشاره کرد.
– سونوگرافی آنومالی: یکی از سونوگرافی های غربالگری در میانه دوران بارداری (هفته پانزدهم تا بیست و دوم بارداری) که جهت بررسی رشد طبیعی جنین، وضعیت قرارگیری جفت، تعیین جنسیت جنین، تشخیص شکاف لب، بررسی دقیق اعضای بدن جنین مانند مقطع و طول ستون فقرات، قلب، کلیه ها، معده، دست ها و پاها، شکم و دیواره شکم، و… صورت می گیرد.
– سونوگرافی بارداری: یکی از معمول ترین روش های سونوگرافی که جهت بررسی کلی جنین، رحم و جفت به کار می رود. سونوگرافی ای که در هفته ی ششم تا نهم بارداری صورت می گیرد برای تأیید بارداری است و همینطور برای بررسی احتمال سقط جنین، حاملگی خارج رحمی، تعیین سن حاملگی و بارداری چندگانه. سونوگرافی های نیمه دوم بارداری نیز بیشتر به منظور تعیین علت خونریزی واژینال، بررسی رشد کودک، بررسی سطح مایع آمنیوتیک، بررسی سلامت جنین، و… انجام می شود.
– سونوگرافی سه بعدی: یکی ازپیشرفته ترین روش های سونوگرافی که برای متخصص امکان بررسی دقیق و مشاهده ی تمامی اعضای داخلی بدن را فراهم آورده است تا بتواند با دقت به تشخیص بیماری ها و اختلالات اندام های داخلی بپردازد. هم چنین این روش های سونوگرافی در حیطه ی زنان و زایمان نیز کاربرد دارد که برای تشخیص مشکلات رحمی، اختلالات لوله فالوپ، مشاهده سایز تخمدان ها، ارزیابی رگ های خونی رحم، بررسی مشکلات جنین، ارزیابی سلامت جنین، بررسی احتمال سقط جنین، بررسی اختلالات شکل رحم، و… به کار می رود. این روش معمولا به دو صورت شکمی و واژینال انجام می شود.
– سونوگرافی چهار بعدی: روشی جدید و دقیق برای مشاهده و بررسی وضعیت جنین که در هفته های ۲۶ تا ۳۲ بارداری انجام می گیرد. در نهایت والدین عزیز می توانند نتایج این سونوگرافی را در قالب فیلم و عکس دریافت کنند. شما می توانید با استفاده از این نوع سونوگرافی تمامی حرکات جنین خود مانند خمیازه کشیدن، خندیدن، … را مشاهده کنید.
– سونوگرافی لگن: یکی از روش های رایج سونوگرافی که با کمک آن می توان بیماری های این ناحیه را تشخیص داد و بهترین روش درمانی را ارائه کرد. این سونوگرافی کاملا بی خطر است و از تابش یونیزه استفاده نمی کند. قابل ذکر می باشد که سه نوع سونوگرافی لگن وجود دارد شکم، واژن برای بانوان و رکتال برای آقایان. سونوگرافی لگن که برای بانوان تجویز می شود برای بررسی رحم، گردن رحم، تخمدان ها، لوله فالوپ و مثانه به کار می رود. سونوگرافی لگن آقایان نیز بیشتر به منظور بررسی مثانه و پروستات تجویز می شود. علاوه بر این سونوگرافی لگن برای کودکان نیز ممکن است تجویز شود که بیشتر به جهت ارزیابی توده و درد لگن، ناهنجاری اندام های مرتبط با لگن و هم چنین تأخیر در بلوغ و بلوغ زودرس دختران به کار می رود.
– سونوگرافی تعیین جنسیت: همانطور که از نام آن مشخص است این روش سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین کاربرد دارد و مناسب ترین زمان آن بین هفته ی هفدهم و بیستم بارداری است.
– ماموگرافی: روشی دقیق و مناسب جهت بررسی بافت پستان و تشخیص سرطان ها و توده های پستانی. که به تمامی بانوان توصیه می شود پیش از ورود به میانسالی تحت نظر متخصص هر چند ماه یکبار برای انجام ماموگرافی اقدام کنند تا از وضعیت و سلامت پستان خود اطمینان حاصل کنند.
– رادیوگرافی دهان و فک و صورت: رادیوگرافی دهان و فک و صورت یکی از اجزای جدایی ناپذیر از شاخه ی دندانپزشکی است که به متخصص کمک می کند تا بتواند با دقت بافت های نرم و سخت دهان و صورت را مورد بررسی قرار داده و به تشخیص ضایعات، بیماری ها و آسیب های این نواحی بپردازد و مناسب ترین روش درمانی را ارائه کند. در حال حاضر روش های متعددی جهت ارزیابی دهان و فک و صورت وجود دارد که از بین آنها می توان به رادیوگرافی بایت وینگ، پری اپیکال، اکلوزال، پانورامیک، سفالومتری، واترز، سیالوگرافی، سی تی اسکن سه بعدی، … اشاره کرد.
– رادیوگرافی ساده و رنگی: یکی از روش های دقیق و پرکاربرد در تصویربرداری پزشکی که برای بررسی تمامی اندام های بدن، تشخیص و بررسی شکستگی ها، بیماری ها و ناهنجاری ها به کار می رود. از روش رادیوگرافی رنگی یا اختصاصی برای تشخیص دقیق تر ضایعات و مشکلات اندام هایی مانند مری، معده، روده کوچک و بزرگ، کلیه ها، مثانه، … بهره گرفته می شود و از روش رادیوگرافی ساده بیشتر به منظور بررسی استخوان ها و تشخیص شکستگی ها و بیماری های آن استفاده می شود.
هموطنان عزیزی که بنابر تجویز پزشک معالج خود نیاز به انجام رادیوگرافی، سونوگرافی و ماموگرافی دارند می توانند با خیالی آسوده به مرکز ما مراجعه داشته باشند. پرسنل ما همه روزه در خدمت شما مراجعین محترم می باشند، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا به وبسایت مرکز مراجعه کرده و یا از طریق شماره تلفنی که در این صفحه ثبت شده است اقدام کنید. هدف ما ارائه ی بهترین و دقیق ترین خدمات تشخیصی به شما عزیزان می باشد، با من در ارتباط باشید.

 • انتفاعی یا غیرانتفاعی؟ غیر انتفاعی
 • اندازه
 • هزینه
 • میانگین زمان انتظار
 • مالکیت دکتر آزاده مکری
 • اعتبار دهی شده توسط
 • گواهینامه ها
 • کلمات کلیدی مرکز تصویربرداری تهران، آزمایشگاه تهران، مرکز رادیولوژی تهران، مرکز سونوگرافی تهران، مرکز ماموگرافی تهران، مرکز ام آر آی تهران، مرکز رادیولوژی دهان و فک و صورت دکتر آزاده مکری، رادیولوژی دهان و فک و صورت، سنجش تراکم استخوان، سی تی اسکن، سونوگرافی، رادیولوژی، ماموگرافی، ام آر آی، اف ام آر آی، آنژیوگرافی، پت سی تی، رادیوگرافی، ژنتیک، دکتر آزاده مکری
تخصص ها
 • مراکز آزمایشگاهی
 • رادیولوژی
 • تصویربرداری
 • ماموگرافی
 • سونوگرافی
رادیولوژی و سونوگرافی دکتر آزاده مکری
سونوگرافی
(3)

E-Teb.com © Copyright 2016 آزمایشگاه ها. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر