منو
X

مرکز تصویربرداری پزشکی تابش
تصویربرداری نوری لیزر
(1)
آمار این مرکز
(1) رای
100%

محیط

0%

مهارت پرسنل

0%

احترام و طرز برخورد

0%

وقت شناسی

0%

خدمات

0%

هزینه اقتصادی

 • تصویر
درباره ما
  

مرکز تصویربرداری پزشکی تابش

مرکز تصویربرداری پزشکی تابش شیراز در بهار سال ۱۳۹۶ به عنوان یکی از پیشرفته ترین و مجهز ترین مراکز تصویر برداری در شهر شیراز توسط وزیر بهداشت وقت افتتاح گردید.

این مرکز شامل دستگاه های مجهز و مدرن شامل:

ام آر آی ۱٫۵ تسلا دیجیتال فیلیپس
سی تی اسکن مولتی اسلایس
ماموگرافی دیجیتال با کمترین دوز اشعه
سونوگرافی های پیشرفته داپلر رنگی و چندبعدی
سونوگرافی های تخصصی زنان و مامایی
سنجش تراکم استخوان
رادیوگرافی دیجیتال و پانورکس
رادیولوژی مداخله ای
و… می باشد.

در این مرکز سعی شده است با همکاری پژشکان و پرسنل مجرب و متعهد به مسئولیت خود و در محیطی حرفه ای به هموطنان و همشهریان محترم ارائه خدمت کنند.

 

امکانات مرکز تصویربرداری پزشکی تابش

 ام آر آی

MRI  یا Magnetic Resonance Imaging ادر حال حاضر به عنوان یکی از روش های دقیق و پیشرفته در تصویربرداری استفاده می شود. در این روش تصویر بافت های درونی بدن با دقت بالا مشاهده می گردد و  ناهنجاری ها و بیماری ها در این روش به خوبی قابل تشخیص می باشد.

این روش تصاویری بسیار دقیق از بافت های نرم بدن مانند مغز، قلب، اعصاب، عضلات، دیسک بین مهره ای، تاندون، لیگامان، غضروف و رگ ها آماده می نماید و برای مشخص نمودن بیماری ها و مشکلات در این قسمت ها بسیار مفید است.

مرکز تصویربرداری تابش با دارا بودن دستگاه  ام آر آی     Philips Ingenia 1.5T CX   که از مدرن ترین دستگاه های تصویربرداری در دنیای حاضر می باشد با توانایی تصویربرداری گوناگون و امکان ثبت تصاویری بسیار دقیق و با کیفیت و سرعت بالا پزشکان را در جهت مشخص نمودن هر چه دقیق تر بیماری ها کمک می کند.

 

 

 • سی تی اسکن

CT Scan یا Computed Tomography Scan یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است که بعد از رادیوگرافی ساده بیشترین کاربرد را در بررسی سیستم اسکلتی بدن دارد.

در سی تی اسکن از اشعه ایکس استفاده می شود و تصاویری به صورت سطح مقطع هایی از بافت های مختلف تهیه می شود. سی تی اسکن برای مشخص نمودن ضایعات دستگاه استخوانی بدن و بسیاری از بافت های دیگر بدن قابل استفاده می باشد.

در حال حاضر سی تی اسکن به عنوان قسمی مهم در مشخص نمودن و نیز درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد.

لازم به ذکر است این  مرکز تصویربرداری تابش با دارا بودن دستگاه پیشرفته سی تی اسکن Philips Ingenuity Flex Multislice  امکان تصویربرداری های متنوع از بافت های گوناگون را ارائه می دهد.

 

ماموگرافی دیجیتال

یکی از مهم ترین روش های تشخیص بیماری ها و هم چنین سرطان سینه ماموگرافی است. تشخیص زودرس این بیماری در مراحل نخست آن نقشی حیاتی دارد.

ماموگرافی انجام یک رادیوگرافی اختصاصی از بافت سینه است که برای شناساندن و مشخص نمودن سرطان سینه و همچنین برای ارزیابی کردن توده هایی که قابل لمس است و نیز ضایعات غیر قابل لمس نیز قابل استفاده می باشد.

در حال حاضر و در زمان کنونی انجام دادن ماموگرافی به صورت دوره ای در بانوان میانسال جهت مشخص نمودن زود هنگام سرطان سینه توصیه می شود.

در این مرکز از ماموگرافی دیجیتال استفاده می شود و تفاوت آن با مامگرافی معمولی در آن است که در ماموگرافی دیجیتال تصاویر اشعه ایکس به صورت فایل دیجیتال کامپیوتری ذخیره می شود. در نتیجه سودمندی در این روش بسیار بیشتر از استفاده از دستگاه ماموکرافی معمولی بوده است. در ماموگرافی دیجیتال همچنین میتوان تصاویر را بزرگنمایی و یا تنظیم تیره و روشن نیز کرد در نتیجه ناهنجاری هایی که به صورت رایج دیده نمی شود در این روش این امکان فراهم می شود و درنتیجه افزایش توان تشخیص بیماری  و ضایعات را بیشتر می کند.

مرکز تصویربرداری تابش دارای دستگاه مدرن Philips  Microdose Digital Mamography  است که  تهیه تصاویر با وضوح بالا را ممکن می سازد.

 

 

سنجش تراکم استخوان

سنجش تراکم استخوان یا Bone Mineral Densitometry(BMD) روشی است برای مشخص نمودن بیماری پوکی استخوان که در آن وضعیت میزان ضخامت استخوان مورد بررسی قرار می گیرد.  رایج ترین روش برای مشخص نمودن سنجش تراکم استخوان استفاده کردن از روش دگزا (DEXA) می باشد. در این روش اشعه ایکس برای تصویربرداری استفاده می شود.

پس از این که اشعه ایکس تابانده شد بخشی از این اشعه توسط خود استخوان جذب می وشد و بخشی دیگر از استخوان عبور می کند و خارج می شود. مقدار هر یک از این دو اشعه بعد از این که از بدن خارج شد  توسط یک گیرنده اندازه گیری می شود. هر چقدر میزان تراکم استخوانی زیاد باشد (به این معنی که فضاهای خالی ریز داخل استخوان کمتر باشد) مقدار اشعه ایکسی که جذب می شود بیشتر است و اجازه خروج کمتری از میزان اشعه ایکس را می دهد و در نتیجه میزان کمتری اشعه به گیرنده می رسد . اشعه دریافتی  توسط گیرنده به یک کامپیوتر انتقال داده می شود و در آنجا تبدیل به مقیاس میزان تراکم استخوان می شود.

مرکز تصویربرداری تابش  با دارا بودن دستگاه پیشرفته Norland XR-800 با قابلیت اندازه گیری تراکم استخوان کل بدن و TBS امکان سنجش تراکم استخوان با کیفیتی بالا را مهیا می نماید.

 

سونوگرافی

سونوگرافی یکی از روش های تصویر برداری است که به آن اولتراسونوگرافیultrasonography) ) نیز گفته می شود.

برخلاف رادیوگرافی و سی تی اسکن در سونوگرافی  از اشعه ایکس استفاده نمی شود. در سونوگرافی امواجی که مورد استفاده قرار می گیرند از جنس امواج صوت بوده که برای بدن انسان زیان ندارد.

سونوگرافی به دو شکل دو بعدی و سه بعدی وجود دارد و انجام می پذیرد. در سونوگرافی می توان تصویر اندام در حال حرکت و فعالیت مانند قلب را مشاهده نمود.

نوع مخصوصی از سونوگرافی وجود دارد تحت عنوان سونوگرافی داپلر که در این نوع سونوگرافی تصویربرداری بر اساس پدیده داپلر انجام می پذیرد و هدف از انجام آن بررسی میزان و سرعت جریان خون در وریدها و شریان های بدن است . این روش بیشتر برای بررسی  لخته و تنگی های عروقی به کار می رود.

 

مرکز تصویربرداری تابش  دارای دستگاه های پیشرفته سونوگرافی GE Voluson E8 و  GE Logiq E9 امکان انجام سونوگرافی های متنوع ساده، رنگی و چند بعدی را با کیفیتی بالا فراهم می نماید.

 

رادیوگرافی دیجیتال

رادیوگرافی دیجیتال نوعی از روش تصویربرداری پزشکی است که با تابش اشعه ایکس به بخش مورد نظر بدن، تصویر مورد نظر تهیه می شود.

رادیوگرافی انواع مختلفی دارد . نوع ابتدایی آن رادیوگرافی ساده است. اما در حال حاضر نوعی از رادیوگرافی یا رادیولوژی مورد بهره برداری قرار می گیرد که به آن رادیولوژی دیجیتال می گویند.

در رادیولوژی دیجیتال از فیلم استفاده نمی وشد بلکه تصویر بدست آمده از بیمار روی صفحه مانیتور کامپیوتر قابلیت بدست آمدن را دارد. این نوع رادیولوژی دیجیتال فوایدی چون مزایایی همچون سرعت و کیفیت بالای تصاویر دارد.

در بعضی شرایط همراه با رادیوگرافی به بیمار مواد خاصی تزریق یا خورانده می شود . به این روش تصویربرداری رادیوگرافی رنگی می گویند . از رادیوگرافی رنگی برای تشخیص دقیق تر بعضی از ضایعات استفاده می شود .

مرکز تصویربرداری تابش با دارا بودن دستگاه رادیوگرافی دیجیتال Philips DuraDiagnost DDR خدمات متعدد عکسبرداری دیجیتال را با کیفیت بالا ارائه می دهد.

این مرکز همچنین با بیمه های

آتیه سازان

البرز

ایران

بانک تجارت

بانک صادرات

بانک ملی

بیمه البرز

پارسیان

تامین اجتماعی

خدمات دولت

دانا

صدا و سیما

نیروهای مسلح

طرف قرار دارد دارد.

 • انتفاعی یا غیرانتفاعی؟ دولتی
 • اندازه
 • هزینه
 • میانگین زمان انتظار
 • مالکیت
 • اعتبار دهی شده توسط
 • گواهینامه ها
 • کلمات کلیدی
تخصص ها
 • رادیولوژی
 • سی تی اسکن
 • ام آر آی
 • تصویربرداری
 • ماموگرافی
 • سونوگرافی
مرکز تصویربرداری پزشکی تابش
تصویربرداری نوری لیزر
(1)

E-Teb.com © Copyright 2016 آزمایشگاه ها. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر