منو
X

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل
ژنتیک
(0)
آمار این مرکز
(0) رای
0%

محیط

0%

مهارت پرسنل

0%

احترام و طرز برخورد

0%

وقت شناسی

0%

خدمات

0%

هزینه اقتصادی

  • تصویر
درباره ما
  

یوهان گروگور مندل کشیشی اتریشی متولد سال  ۱۸۲۲ میلادی که توانست قوانین حاکم بر انتقال صفات وراثتی را که حاصل آزمایش‌هایش روی گیاه نخود فرنگی بود شناسایی کند ولی از آنجایی که در جامعه علمی آن زمان بسیاری از افراد با نفوذ نظریات داروین به کشفیات او اهمیت چندانی ندادند تا اینکه در سال ۱۹۰۰ میلادی کشف مجدد قوانین ارائه شده از سوی مندل، توسط درویس، شرماک و کورنز باعث شد او به عنوان پدر علم ژنتیک شناخته شود

از این رو این مرکز آزمایشگاهی به پاس قدردانی از زحمات جاودانه این دانشمند گرامی به نام مندل نامگذاری شده است.

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل در سال ۱۳۹۱ با مدیریت و مسئولیت فنی دکتر علی آهنی تاسیس گردید. هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه خدمات  پیشرفته آزمایشگاهی در حوزه  ژنتیک به بیماران و خانواده هایی است که درگیر مشکلات ژنتیکی هستند. این آزمایشگاه با خدمات و تلاش های بی وقفه خود توانسته است در طی این سال ها با ارائه کامل ترین خدمات تشخیصی در ردیف سرآمد ترین آزمایشگاه های ژنتیک کشور در زمینه مشخص نمودن بیماری های ژنتیکی قرار گیرد. فضای آزمایشگاه با ابعاد ۳۵۰ متر مربع و با فعالیت حدود ۴۰ نفر کادر مجرب و کاردان در آزمایشگاه مشغول به خدمت رسانی به مراجعین گرانقدر می باشند. با توجه به نیاز بیماران و مراجعه کنندگان مدیریت این آزمایشگاه سعی بر آن داشت تا در تابستان ۱۳۹۶ بخش های پاتولوژی و تشخیص طبی را نیز به = آزمایشگاه اضافه نماید.

در طول پنج سال گذشته بیش از ۱۰۰۰۰ مورد تشخیص قبل از تولد ( با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولی) در این آزمایشگاه انجام گردیده است که در تمامی موارد فرزندان سالمی از این بارداری ها به دنیا آمده اند. هدف اصلی آزمایشگاه ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی مندل مشخص نمودن دقیق بیماری های ژنتیکی و انجام تشخیص قبل از تولد در جهت جلوگیری از به دنیا آمدن فرزندان ناقص و نیز جلوگیری از پیشرفت بیماری های ژنتیکی  است به گونه ای که در نتیجه این خدمات رسانی ها خانواده ها را از داشتن فرزندان سالم و بدون هیچ گونه بیماری آگاه می کنیم. در کنار فعالیت های تشخیص قبل از تولد در این آزمایشگاه آزمایشات تخصصی ژنتیک در حوزه نا باروری و نازایی و همچنین آزمایشات مرتبط با کنترل کردن سرطان ها و نیز تمامی آزمایش های روتین و تخصصی تشخیص طبی و پاتولوژی در حال انجام رسانی است. علاوه بر این یکی از محور های اصلی فعالیت این آزمایشگاه تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی یا PGD می باشد که در این زمینه کامل ترین سرویس های PGD در کل کشور وحتی به جرات می توان گفت منطقه در این آزمایشگاه در حال انجام است. همچنین آزمایشگاه مندل با سرمایه گذاری در زمینه آنالیز های مبتنی بر NGS به عنوان یکی از سرآمدترین مراکز موجود در کشور و منطقه خدمات NGS را به خانواده های بیماران ارائه می کند.

  • انتفاعی یا غیرانتفاعی؟ غیر دولتی
  • اندازه
  • هزینه
  • میانگین زمان انتظار
  • مالکیت دکتر علی آهنی
  • اعتبار دهی شده توسط
  • گواهینامه ها
  • کلمات کلیدی ازمایشگاه، ژنتیک، نازایی، مولکولی، ناباروری، سقط جنین، مشاوره ژنتیک، پزشکی، لانه گزینی، مشاوره ازدواج، درمان، دکتر علی آهنی، آقای علی عدلی.
تخصص ها
  • مراکز آزمایشگاهی
آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل
ژنتیک
(0)

E-Teb.com © Copyright 2016 آزمایشگاه ها. تمامی حقوق محفوظ است.

دکتر - مشاوره خانواده - پزشک - مشاوره آنلاین - شماره دکتر